Banki Spółdzielcze – stabilni i silni w grupie
Wspólnie od pokoleń
Sektor bankowości spółdzielczej ma długą i imponującą historię. Funkcjonuje od ponad 150 lat. Powstał pod zaborami, by wesprzeć gorzej sytuowane grupy społeczne: chłopów, rzemieślników i drobnych wytwórców, i utrzymać polski kapitał w polskich rękach. Działalność na rzecz lokalnych społeczności oraz wspieranie ich rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego do dziś leży u podstaw misji i działalności banków spółdzielczych.
Blisko ludzi i lokalnych społeczności
Działalność Banków Spółdzielczych opiera się na bliskich i dobrych relacjach z klientami i społecznością lokalną. Banki Spółdzielcze aktywnie uczestniczą w życiu środowisk, w których działają, wspierają ich rozwój oraz podejmowane inicjatywy.
Są prospołeczne, silnie zaangażowane w działalność edukacyjną, kulturalną, sponsoringową i charytatywną.
Banki Spółdzielcze funkcjonują, opierając się wyłącznie na polskim, rodzimym kapitale
i spełniają przy tym takie same wymagania finansowe co duże, międzynarodowe banki komercyjne. Skutecznie konkurują z bankami komercyjnymi, systematycznie podnoszą standard działania i jakość świadczonych usług oraz poszerzają paletę oferowanych produktów. Niezmiennie cieszą się wysokim zaufaniem swoich klientów.
Stabilni i silni w Grupie
359 Banków Spółdzielczych z całej Polski (64% sektora bankowości spółdzielczej) zrzeszonych jest z Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A., tworząc wspólnie Grupę BPS.
Zrzeszone Banki Spółdzielcze obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. Oferują produkty, uwzględniając potrzeby regionów, w których działają. Mają szczególnie bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Są ważnym elementem rodzimej gospodarki.